top of page
Search

Muusikal „Alice Imelikemaal“

  • Writer: noarootsiharidus
    noarootsiharidus
  • May 14, 2019
  • 2 min read

Pürksis toimunud gümnaasiumi kaheksas muusikal kandis seekord nime „Alice Imelikemaal.“ Muusikali loojateks olid kaks 11. V klassi õpilast Tiina Theresa Gross ning Piia Marie Leesme, kes valisid selle idee enda uurimistööks. Noarootsi Gümnaasiumi muusikalidele kohaselt on tegevus seotud Noarootsi poolsaare ning seal elavate ja õppivate inimestega, seega läksid ka autorid traditsioonilist teed pidi ning kirjutasid valmis imelise lavastuse.


Piia Marie Leesme ning Tiina Theresa Gross, selleaastase muusikali loojad, räägivad meile, kuidas kulges suur õhtu.

Kust tuli teil mõte selle muusikali loomiseks?

Tiina Theresa: „Muusikali loomise idee tuli mul juba 2018. aasta kevdel pärast „Grease 7 aastat hiljem“ etendust. Olen isiklikult väga huvitatud igasugustest muinasjuttudest ja fantaasiarikastest lugudest ning nii mõtlesingi, et „Alice Imedemaal“ sobiks igati muusikali alusmaterjaliks: lugu on selge, karaktereid leidub seinast seina ning ka temaatika on inspireeriv. Nägin juba vaimusilmas ägedaid kostüüme ning rekvisiite jooksmas. Sügiskuudel, esimestel muusikaligrupi kokkusaamistel oli teiseks konkureerivaks teemaks lavastada „Kaotajaid“, mille peale mõtles Piia Marie, kuid pikema arutluse ning analüüsimise tõttu seisin ma oma idee eest ning tänu sellele jõudiski muusikal publikuni.“


Mis läks hästi ning kas oli ka midagi, mis ei läinud nii hästi?

Piia Marie: „Ma julgen öelda, et kõik läks hästi, saime etenduse siiski valmis. Palju oli neid hetki, kus usk hakkas kaduma, kuid siis võtsime end ühise kambana jälle kokku ning tegime selle ära. Kuna mina kirjutasin etendusele libreto, siis selle juures osutus raskeks ajaplaneerimine ning motivatsioon.“

Tiina Theresa: „Minu meelest läks kõik hästi. Suutsime Piiaga kasvatada kambavaimu ning saime proovile panna enda juhioskused.“


Kas kavatsete ka järgmine aasta muusikali ise läbi viia?

Piia Marie: „Järgmine aasta võin kindlasti aidata, aga korraldada ma enam ei soovi, sest siis on mul viimane võimalus ise näidelda ning tahan sellest kinni haarata.“

Tiina Theresa: „Ilmselt mitte, ehk mõni teine inspireeritud ning teatrihuviline üheteistkümnendik võtaks selle enda uurimistööks, sest see on väärt kogemus. Ning nagu ütles Piia, siis ka minul on kavas järgmine aasta näidelda, kuid aidata võin alati.“


Samuti tahame teada ka teiste arvamust, seega räägib Iris Johanna Kreen.

Millest muusikal kõneleb?

„Muusikal „Alice Imelikemaal“ viis salapärase ajamasina abil tagasi aega, kui pisikeses Pürksi külas valitses õel Ärtuemand (kehastas Sandra Piir) ja külaelanikud elasid näljas ning vaesuses. Suure hirmu ja kaose keskel avastati ettekuulutus, et koolitüdruk Alice (kehastas Eli Mitman) peab Pürksi kurjuse küüsist päästma ning sellega algasid Alice’i ja ta sõprade seiklused, mille jooksul sattus nende teele palju värvikaid tegelasi Hurmurkassist ja Viktor Pöhilist Kübarsepani.“


Keda kehastasid sina ning millised olid sinu karakterile iseloomulikud jooned?

„Minu kohustuseks oli kehastada kolme tegelast - saatust, kilpkonna ja kaksikut. (Võtsin osa ka külastseenidest). Need olid pigem pisirollid, kuid aitasid kaasa üldisele loo jutustamisele ning atmosfääri loomisele. Saatuse rollina oli olla valge kuninganna sisehääl või ettekuulutus. Kilpkonn oli üks imelikest elanikest, kellega Alice kokku sattus. Kaksik oli tegelikult hoopis kolmik ja teiste kaksikute vanem õde, kellest kellelgi aimu polnud ning kelle eksistents alles viimases stseenis välja tuli.“


Mis õnnestus? Kas oli ka midagi, mis nii hästi ei õnnestunud?

„Üleüldiselt sujus kõik hästi, muidugi olid pisikesed vead, millest publik õnneks aru ei saanud. Mu laulu jäi väike vibrato sisse viimasel hetkel saabunud lavanärvi tõttu, kuid rabelesin sellest ilusti välja. Soovin omalt poolt edasi anda tänusõnad Piiale ja Tiinale, et nad julgesid selle pöörase idee enda uurimistööks võtta ning selle nii ägeda kambaga ellu viia.“





Pildid: Astrid Levkoi


 
 
 

Comments


Post: Blog2_Post

©2018 by Noarootsi Gümnaasium

bottom of page